Kocaeli Buluşmaları

Kocaeli Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Birimi öncülüğünde 2008 yılında başlayan Ruh Sağlığını Güçlendirme, Geliştirme Ve Koruyucu Ruh Sağlığı Platformu Kocaeli Buluşması’nın ilki “Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinde Ruh Sağlığını Güçlendirme, Geliştirme Ve Koruyucu Ruh Sağlığı”; ikincisi ise Kriz Durumlarında Yaşam Biçimi Değişiklikleri” temaları ile gerçekleştirilmiştir. Bu buluşmalarda,  farklı meslek gruplarından gelen alan çalışanlarının görüş alışverişinde bulunarak deneyimlerini paylaşması, ihtiyaçların belirlenmesi, daha iyi hizmet verebilmek adına araştırmalar, eğitim programları ve kılavuzlar geliştirilmesi amaçlanmıştır.

Her yıl düzenlenen ve gelenekselleşen Kocaeli Buluşmaları’nın üçüncüsü ise Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde “Toplum Temeli Ruh Sağlığı Modeli ve Uygulamaları” teması ile 3. Toplum Ruh Sağlığı Günleri gerçekleştirilmiştir.

Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Prof. Dr. A. Tamer Aker’in de içinde bulunduğu bu geniş yelpazedeki Kocaeli buluşmalarına Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi öncülüğünde Toplum Ruh Sağlığı Kongresi’ni eklemekten mutluluk duymaktayız. Bu kongrede; Türkiye’nin önde gelen ruh sağlığı çalışanlarını ve araştırmacılarını bir araya getirmeyi, “Ruh Sağlığımızı Korumak ve Güçlendirmek” teması ile kamu ve özel hastanelerde ruh sağlığı, koruyucu ruh sağlığı ve toplum ruh sağlığı sorunlarına odaklanmayı hedeflemekteyiz.

Düzenleme kurulu adına; sizleri Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Kongremizde sizleri aramızda görmek umuduyla.

Saygılarımızla.